Podstawowa wiedza

Harry Potter i Potęga Przyjaźni to pierwszy tom mojej wersji Harry’ego Pottera, a dokładnie wydarzeń po Zakonie Feniksa. Jeżeli kanon jest dla Ciebie świętością i nie lubisz OC, ta historia nie jest dla Ciebie. Wątki rozwijają się powoli, a rozdziały nie należą do najkrótszych, dlatego ostrzegam zwolenników krótkich opowiadań i szybkiego rozwoju akcji.

Akcja Potęgi Przyjaźni rozpoczyna się w drugim tygodniu lipca 1996 roku. Na początku występuje kilka niekanonicznych wydarzeń i pojawiają się nowe postacie. W późniejszych rozdziałach wydarzenia będą wzorowane na tych z Księcia Półkrwi, m.in. Slughorn nowym nauczycielem w Hogwarcie i wątek Księcia Półkrwi, ale unikam cytowania z szóstego tomu autorstwa J.K.Rowling.

Jakiekolwiek podobieństwo do postaci z innych powieści, filmów, seriali oraz innych Fanfiction jest przypadkowe, w innym przypadku pojawi się odpowiednia adnotacja. Mogą pojawiać się przekleństwa, których nie cenzuruję.

Krótki opis:
Wojna wisi w powietrzu. Harry Potter nie może liczyć na spokojne wakacje. W jego domu niespodziewanie zjawia się dawna przyjaciółka, o której niemal zapomniał. W obliczu zagrożenia chłopak decyduje się na zaskakujący krok. Młody czarodziej oprócz walki ze Śmierciożercami, Voldemortem i prawem musi zmierzyć się z własnymi demonami. Czy towarzystwo nowych i starych przyjaciół mu w tym pomoże, czy wręcz przeciwnie, jeszcze pogorszy sytuację? 


Data opublikowania prologu: 29.07.2017
Planowane: prolog + około 50 rozdziałów


Zmiany w kanonie:
1. W latach 1985 – 1990 na Privet Drive mieszkała rodzina Amelii i Lucasa Greysonów, wraz z Kate Invicto, która zaprzyjaźniła się z Harrym. Chociaż w Zakonie Feniksa dowiadujemy się, że Ministerstwo kontrolowało, czy oprócz Pottera mieszkali tam inni czarodzieje, to o istnieniu tej rodziny nic nie wiedziano, ponieważ Amelia Greyson (z domu Burke) przed wycofaniem się z magicznego świata zniszczyła akta, po czym sfingowała własną śmierć.

2. Bellatrix Lestrange (z domu Black) urodziła się w 1954 roku, a nie jak to miało miejsce w kanonie, w 1951. Z tego powodu narodziny Andromedy Tonks (z domu Black) przesunęłam na 1955, natomiast Narcyzy Malfoy (z domu Black) na 1956. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

SPAM USUWAM!!! Jeśli chcesz się zareklamować zrób to w odpowiednim miejscu. Wystarczy przeczytać Regulamin :)

szablon wykonany przez oreuis
szablon wykonany przez oreuis